Як вибрати гарного постачальника для інтернет-магазину


Чотири критерії, яким має відповідати гарний постачальник. Розповідає Федір Миронюк, засновник оптового магазину дитячих товарів Royal Toys.

Продає актуальний товар

Перевірте, чи є попит на товар, який пропонує постачальник. У деяких на сайті може бути розділ «Топ-продажів». Але переконайтесь, що статистику там оновлюють. Може, їй вже кілька років.

Багато постачальників із радістю розкажуть, які позиції найкраще продаються: «Цей товар зараз добре заходить, бо виробник запустив рекламу».

Гарне співвідношення ціни до сервісу

Ціни на той самий товар у різних постачальників можуть відрізнятися. Але не слід відразу обирати того, у кого нижча вартість. Припустимо, в одного товар коштує 900 гривень, а в іншого — 700 гривень. Але у першого кращий сервіс: він частіше оновлює інформацію про наявність, відправляє у день замовлення, працює з поверненнями, надає можливість експорту даних для маркетплейсів.

Якщо різниця у ціні невелика, краще співпрацювати з партнером, який забезпечує кращий сервіс. Але, про всяк випадок, збережіть контакти іншого постачальника. Раптом у основного закінчиться товар, а до вас прийде клієнт.

Справляється із завантаженням у сезон

Дізнайтеся, як постачальник справляється з великою кількістю замовлень. У постачальників шин пікове навантаження навесні та восени, коли власники автомобілів змінюють гуму. У постачальників іграшок — перед Новим роком.

Перевірити можна, запитавши інших продавців, які працюють із цим постачальником. Хтось не захоче говорити, а хтось надасть реальну картину.

Працює із поверненнями

Постачальники бувають старого та нового формату. Перші брак не замінюють. Вони вважають так: ви взяли у них товар, а все, що далі — не їхня проблема. На жаль, таких компаній ще багато. Постачальники нового формату готові замінювати продукт, але за умови, що клієнт не пошкодив упакування. Умови повернення слід обговорювати на початку співробітництва.

Нормальний постачальник повинен обміняти товар із заводським браком або повернути за нього гроші. Але коли клієнт намагається повернути товар, який сам зламав, це не брак. Нагадуйте клієнтам, щоб вони перевіряли посилки при отриманні. Напишіть про це на сайті або домовтеся ще при підтвердженні замовлення. Це дозволить уникнути зайвих проблем.