Як шукати трендові товари за допомогою Google Trends


Google Trends — це безкоштовний сервіс, який дозволяє відстежувати популярність пошукових запитів: що люди частіше за все шукали останнім часом та у яких регіонах країни сильніший попит.

Розповідаємо, як користуватись Google Trends, щоб вибрати прибуткову нішу для інтернет-магазину, вчасно додавати до асортименту популярні товари та знаходити правильний момент для запуску реклами.

Як працює Google Trends

Уявимо, ви вирішили продавати футбольні м’ячі та хочете дізнатися, як за останній рік змінювався інтерес українців до цього товару. Для цього потрібно ввести запит у пошуковому рядку на домашній сторінці Google Trends. Сервіс показує, як зростала та падала популярність цього запиту за вибраний проміжок часу. У нашому прикладі — рік:

Як шукати трендові товари за допомогою Google Trends

Максимальний показник — 100. Він означає, що у ці дні м’яч шукали найчастіше. Чим менший показник, тим нижча популярність запиту. Наприклад, у вересні показник був 100, а в грудні став 50, отже, користувачі почали вводити запит удвічі рідше.

Переглянути аналітику можна не лише за рік, а й за кілька років, місяць, тиждень, день і навіть кілька годин. Сервіс збирає дані із 2004 року.

Ще програма показує, як відрізняється популярність запиту за різними регіонами країни. В області з показником 100 товар шукали найчастіше, в областях із показником 50 — удвічі рідше. А коефіцієнт 0 означає, що запитів у цьому регіоні було замало, і у Google недостатньо інформації.

Як шукати трендові товари за допомогою Google Trends

Три варіанти, як можна використовувати Google Trends, щоб збільшити прибуток в інтернет-магазині

1. Пошук популярних товарів

Перед додаванням нового товару до магазину, перевірте у Google Trends, чи є на нього попит. У часовому діапазоні встановіть фільтр «Останні 5 років» — це дозволить оцінити як короткочасний попит, так й загальні тенденції ринку.
Подивимося, як за останні роки змінюється попит на кросівки:

Як шукати трендові товари за допомогою Google Trends

На графіку видно, що цей товар має сезонність: восени та взимку попит падає, а навесні та влітку — збільшується. Але загалом за останні роки популярність стабільно зростає — українці все частіше наважуються купувати взуття в інтернеті. Швидше за все це вдалий вибір для онлайн-торгівлі.

2. Пошук додаткових категорій товарів

Коли ви визначилися із нішою, можна подумати про розширення асортименту. Google Trends дозволяє знайти інші категорії товарів, які швидше за все захочуть купити ваші клієнти. Допустимо, ви продаєте дитячі коляски. Як додаткову категорію до таких товарів Google Trends пропонує ліжка — це видно у розділі «Пов’язані теми»:

Як шукати трендові товари за допомогою Google Trends

3. Пошук сезонних трендів та вибір відповідного моменту для запуску реклами

Майже будь-яка категорія товарів має сезонність: шарфи і шапки купують восени і взимку, купальники — влітку. Але іноді все не так просто, як здається на перший погляд. Перевіримо популярність запиту «сонцезахисні окуляри» на Google Trends:

Як шукати трендові товари за допомогою Google Trends

Пікові точки припадають на червень-липень, але на графіку видно, що зростання попиту починається у квітні-травні. Отже, вже навесні варто задуматися про те, щоб поповнити запаси цих товарів на складі, а також запускати рекламу. Якщо відкласти ці питання на літо, можна пропустити «ранніх» клієнтів.