Відкрив бізнес за позичені 2 тис. грн, зараз отримую 100 замовлень на місяць. Історія харківʼянина, який через війну втратив роботу та запустив інтернет-магазин


До 24 лютого Артем Шевченко працював у галузі сільського господарства, але після початку повномасштабної війни втратив роботу. Розповідаємо його історію: як Артем запустив інтернет-магазин на маркетплейсі Prom.ua, вклавши всього 2 тис. грн, і менше ніж за пів року почав отримувати 100 замовлень щомісяця.

Запустив інтернет-магазин за 2 тис. грн, які позичив у товариша

Існує така бізнес-модель як дропшипінг. Вона дає змогу почати продавати в інтернеті майже без початкових інвестицій: дропшипер шукає клієнтів, але товар не закуповує, а передає дані клієнта постачальнику, який вже сам відправляє товар.

Коли влітку 2022 року я залишився без роботи, вирішив запустити власний інтернет-магазин на Prom.ua — «Успіх». На старт витратив 2 тис. грн — придбав пакет розміщення на маркетплейсі, який дозволяв розмістити 6 тис. товарів на 3 місяці. Своїх грошей взагалі не було, тож позичив у товариша.

Після цього домовився про співпрацю з двома постачальниками. Продавати почав у жовтні. За три тижні прибуток вже дозволив повернути борг. З тих пір вийшов на більш-менш стабільні продажі.

Артем Шевченко

Артем Шевченко

Зараз отримую 3–5 замовлень в день з середнім чеком 500–800 грн

Спочатку торгував одягом та взуттям: у листопаді продав близько 30 пар зимових кросівок та черевиків. Зараз асортимент набагато більший: текстиль, косметика, дитячі іграшки, електроніка, автотовари.

Щодня отримую 3–5 замовлень. Середній чек однієї угоди — 500–800 грн. Мій чистий прибуток складає близько 400–500 грн на день.

Найдорожчий проданий товар — ноутбук за 7,5 тис. грн. Але буває, коли людина замовляє лише одну різнокольорову ручку за 15 грн. На ній я зароблю всього 4 грн, але кожна успішна угода — це плюс до рейтингу.

Приваблюю покупців хорошим сервісом

У мене невеликі націнки. Наприклад, продавав зарядну станцію за 30 тис. грн, хоча у конкурента та ж сама модель коштувала 36 тис. грн. Вважаю, що краще робити меншу націнку, але отримувати більше замовлень, ніж навпаки — ставити високу націнку, але втрачати клієнтів.

Окрім низьких цін, приваблюю покупців якісним сервісом: піклуюся про них та ввічливо спілкуююся. Якщо людина хоче придбати чохол для телефона, а його немає в наявності, я зʼясую у постачальника, коли товар буде, та запропоную клієнтові почекати. Якщо він погодиться, то повідомлю йому про наявність та оформлю замовлення.

За моїми спостереженнями, мало хто з продавців так робить. Клієнту приємно, що йому не просто відмовили, а запропонували рішення. Навіть якщо він не буде чекати, то, щонайменше, не залишить поганий відгук.

На що звертаю увагу при виборі дропшипінг-постачальників

Запорука успішного бізнесу по дропшипінгу — надійні постачальники. Своїх я знайшов в інтернеті. На момент запуску магазину в мене було два постачальника, зараз — шість. Одні спеціалізуються на окремих нішах, як-от телефонні аксесуари чи одяг. Інші мають 120 тис. товарів у різних категоріях.

Щоб знайти надійних партнерів, довелося перебрати чимало компаній. З одним постачальником ми успішно працювали три місяці, я оформляв у нього 70% угод. Але потім він не заплатив мені комісію 400 грн за одне із замовлень. Стверджував, що перерахував кошти, але я їх так і не отримав. Після цього ми завершили співпрацю.

Планую у майбутньому почати робити гуртові закупівлі та продавати товари зі свого складу. Так можна отримувати від постачальників вигідніші ціни — а значить, більше заробляти. Але від дропшипінгу не відмовлюся, адже це хороше джерело доходу.