Продаємо більше, ніж конкуренти, а на рекламу витрачаємо менше. Ось як це виходить у топових підприємців


Що такого роблять топові підприємці на маркетплейсі Prom.ua, що допомагає їм отримувати багато замовлень та вигідно виділятися на фоні конкурентів — розповідаємо в цій статті.

Підтримують актуальність цін

«Уявіть: людина вибрала товар, телефонує вам, а ви кажете, що ціна на сайті не актуальна. Швидше за все, вона відмовиться від покупки і не звертатиметься до вас наступного разу. Важливо стежити за актуальністю цін, щоб не втрачати клієнтів», — наводить приклад Олексій Казанцев, засновник інтернет-магазину навушників.

Володимир Приходько засновник інтернет-магазину кухонного обладнання, зізнається, що іноді не встигає оновлювати дані, адже у магазині 20 тис. товарів. Але у таких випадках він бере різницю в ціні на себе.

«Якщо клієнт робить замовлення товару, ціну якого я не змінив, то продаю за старою ціною. Нехай менше зароблю або вийду в нуль, але не втрачу покупця. Можливо, він стане постійним, і в майбутньому мої продажі багаторазово окупляться», — пояснює Володимир.

Підтримують актуальність наявності товарів

Те саме стосується й наявності товарів. Якщо клієнт звернеться до магазину, а йому скажуть, що товару немає, то у покупця залишиться неприємний осад від спілкування. І, знову ж таки, він навряд чи повернеться.

За словами Володимира, він намагається оновлювати статуси про наявність товарів на Prom.ua щоразу, коли приходить нова партія. А коли продає останню одиницю, вказує, що товару більше немає.

Кирило Балашов, засновник інтернет-магазину державної символіки, перераховує кількість товарів щотижня. У нього часто беруть великі партії: «Був випадок, коли клієнт замовив 1000 прапорів, а насправді у наявності було лише 800. Попросив клієнта дати мені чотири дні: за цей час ми надрукували 200 виробів. Довелося працювати у швидкому темпі та засиджуватися вечорами. Проте ми виправдали довіру замовника», — згадує він.

Ангеліна, співвласниця магазину товарів для рукоділля, зазначає, що якщо найменувань дуже багато, то важливо насамперед стежити за кількістю найпопулярніших позицій: «У нашому випадку це пряжа та поліефірний шнур — ми постійно проводимо ревізію цих товарів».

Якісно заповнюють картки товарів

«Коли ми тільки-но починали працювати на Prom.ua, у нас взагалі не були заповнені картки товарів, була плутанина в категоріях. Пізніше навели лад, і кількість замовлень почала зростати», — розповідає Микола Никитюк, засновник компанії з металопрокату.

Олексій Казанцев підкреслює, що характеристики важливі як для просування сайту в пошукових системах, так і для покупців: «Коли клієнт бачить усі параметри товару, то може точно знати, що отримає від покупки».

Ангеліна попереджає, що важливо робити не тільки хороший опис, а й фотографії товарів: «Фото — це перше, на що дивиться клієнт. Товар має виглядати привабливо, інакше його не куплять. Ми робимо всі знімки на білому тлі, щоб людина могла розглянути всі деталі виробу. Для кожної позиції завантажуємо 5–6 фотографій, показуємо товар із різних ракурсів», — розповідає вона.

Швидко зв’язуються з клієнтами та надсилають замовлення

У магазині Олексія Казанцева є правило: телефонувати клієнтам за 10 хвилин після замовлення. А якщо людина залишає заявку в неробочий час, то менеджер має з нею зв’язатися в першу годину роботи наступного дня.

«Якщо компанія тягнутиме час, то втратить клієнта. Він зробить замовлення в іншому магазині, де йому дадуть відповідь швидше», — попереджає Олексій.

Кирило теж намагається відповідати покупцям якнайшвидше. Він встановив на смартфон мобільний додаток Prom.ua і миттєво отримує повідомлення про замовлення. Підприємець відразу пише клієнту у Viber та уточнює деталі.

Якісний сервіс — це не тільки швидка відповідь, а й швидке відправлення. Тому якщо товар є в наявності, підприємці відправляють його в день замовлення.

«Якщо не відправити вчасно, то люди більше не захочуть у мене купувати. Ще я відразу попереджаю, скільки днів займе доставка. Краще назвати максимальний термін, щоб не викликати хибних очікувань. А якщо раптом замовлення приїде раніше, клієнт буде задоволений сервісом», — розповідає Володимир Приходько.

Роблять так, щоб клієнт був задоволений результатом

За словами Оксани Павлюк, співзасновниці магазину будівельних матеріалів, головне у продажах — провести угоду таким чином, щоб клієнт був задоволений результатом. Тоді вища ймовірність, що він стане постійним покупцем.

«Людина залишиться задоволеною, якщо купить те, що їй потрібно. Тому важливо зрозуміти запит клієнта, розібратися в його потребах та допомогти вибрати відповідний товар. До всіх покупців потрібний індивідуальний підхід», — пояснює вона.

Микола Никитюк звертає увагу на чесність: «Багато компаній обманюють своїх клієнтів. Я знаю випадки, коли продавці називали ціну у 3–4 рази вище — просто щоб заробити на довірливому покупці. Ми ж віримо, якщо допоможемо людині зробити вигідну покупку, то зможемо вибудувати довгострокові відносини».

Ще один критерій гарного обслуговування — увага до деталей. «Я стежу, щоб клієнт отримав саме те, що замовляв. Якщо на фото була червона комплектуюча, треба таку і відправити. Гарний сервіс — у дрібницях», — каже Володимир Приходько.

Запитують у клієнтів зворотний зв’язок після замовлення

Сервіс магазину не закінчується після надсилання замовлення. «Я нерідко телефоную покупцеві після продажу. Запитую, як його обслужили наші менеджери, чи все сподобалося. Людям приємно, коли їм телефонує керівниця компанії та піклується про досвід купівлі», — ділиться Оксана Павлюк.

Такий підхід допомагає розбудовувати довгострокові відносини з клієнтами. У компанії Оксани 70% замовників — постійні.

Ще після продажу можна попросити клієнта залишити відгук. Володимир Приходько періодично робить розсилки у Viber та просить покупців написати відгук на сторінці магазину — про товар, обслуговування, доставку. Люди більше довіряють магазинам, які мають багато відгуків.