Багато років працював з автомобілями — і запустив інтернет-магазин автотоварів. Отримую до 300 замовлень щомісяця


Дмитро Коломієць з Луцька створив бізнес у галузі, на якій добре розумівся. За п’ять місяців він розширив асортимент свого магазину DK Market до 4300 автотоварів і вийшов на стабільні продажі. Розповідаємо його історію.

Бізнес запустив майже без початкових інвестицій

Я давно думав про запуск інтернет-магазина автотоварів, адже багато років працював у галузі технічного обслуговування автомобілів. Але постійно відкладав цю ідею. Зрештою у вересні 2022 року наважився перейти до справи.

Створив магазин DK Market на маркетплейсі Prom.ua, та обрав категорії товарів, з якими хочу працювати: мастила, охолоджувальні речовини, автохімія, інструменти та автомобільні аксесуари.

Перше замовлення отримав на третій день роботи. За ним пішли наступні. Протягом перших тижнів до мене зверталися 1–2 клієнти на добу. Я не закуповував продукцію на склад, а працював під запит: покупець замовляв певну позицію — я їхав до постачальника, забирав її та одразу надсилав клієнтові. У такий спосіб вдалося розпочати бізнес майже без початкових інвестицій.

Дмитро з дружиною

У першу закупівлю вклав 1000 доларів

Щоб збільшити потік замовлень, я продовжував розширювати асортимент. За перший місяць додав у магазин близько 500 позицій. Тоді вже облаштував свій склад — у першу закупівлю вклав 1000 доларів. Спочатку продавав товари українських постачальників, а пізніше почав співпрацювати ще й з Польщею.

Мати свій склад — зручно, адже я завжди можу контролювати наявність товарів. Більше не виникає ситуацій, коли постачальник забув попередити, що у нього скінчилася певна позиція, і через це я не зміг виконати замовлення вчасно.

Я продовжую й надалі експериментувати з форматом роботи. У лютому знайшов постачальника, який пропонує співпрацю по дропшипінгу. Тому наразі розвиваю і цей напрямок продажів.

Отримую 150–300 замовлень щомісяця

Зараз у мене в асортименті 4300 позицій. Отримую 150–300 замовлень щомісяця, середній чек — 800 грн. Найпопулярніші товари магазину — домкрати, компресори, а також автомобільні інструменти.

Серед покупців — як автомобільні майстри, так і водії, які самостійно доглядають за своїми машинами. Останні цікавляться, наприклад, автомобільними аптечками, щітками для миття та засобами для очищення обшивки.

У листопаді також почав продавати продукцію з суміжних категорій, як-от маленькі газові балони та ліхтарики. Через перебої з електроенергією на них був високий попит, тож покупці замовляли по 4–5 таких позицій на день.

Наразі хочу додати до асортименту ексклюзивні товари, яких немає у конкурентів. Для цього шукаю закордонних виробників, які пропонують цікаві позиції і ще не мають інших дистриб’юторів в Україні.

Команда — я та дружина

У мене ще немає найманих працівників — працюємо удвох з дружиною. Вона контролює замовлення, відправлення та повернення, а також веде фінансовий облік. Я спілкуюся з клієнтами та відповідаю за розвиток. Планую невдовзі розширити команду: нам потрібна допомога з обробкою замовлень та логістикою.

Ми працюємо з онлайн-продажами тільки п’ятий місяць, тож, все ще набиваємо «шишки». У нас бувало кілька випадків, коли клієнт робив замовлення, а ми раптом з’ясовували, що насправді цієї позиції немає, бо вчора ввечері продали останній товар і забули оновити статус. Це неприємний досвід, тому тепер щодня слідкуємо за наявністю.

Якщо ж через нашу необачність виникає ситуація, що клієнт замовив товар, а його немає в наявності, то пропонуємо дорожчий аналог без доплати — різницю у вартості беремо на себе.

Телефоную клієнтам протягом 10 хвилин

Намагаюся бути максимально клієнтоорієнтованим. Якщо покупець не певен, який саме товар йому потрібний, то допомагаю — наприклад, підбираю компресор для вказаної моделі авто.

Часто раджу клієнтам супутні товари. Припустимо, людина замовляє мастило — і я пропоную взяти ще відновник фільтра. У такий спосіб піклуюся про потреби покупця та водночас збільшую середній чек.

Також слідкую за швидкістю обслуговування. Коли отримую заявку, одразу перевіряю наявність товару і протягом 10 хвилин телефоную покупцю для підтвердження замовлення.

Буває, клієнт робить замовлення ввечері, коли я вже відвіз на пошту партію товарів для відправлення. Але якщо поштове відділення ще працює, то можу з’їздити туди ще раз, аби покупець зміг отримати свій товар вже наступного дня.