7 правил, які допоможуть вигадати круту назву для інтернет-магазину


Назва — далеко не найважливіша в інтернет-магазині. Але є моменти, які все ж таки варто враховувати. Про них і розповідають у статті спеціалісти маркетплейсу Prom.ua.

1. Назва та домен повинні збігатися

Користувачі в першу чергу запам’ятовують назву магазину, тому важливо, щоб вона збігалася з доменом. Якщо назва та домен різні, знайти сайт набагато складніше. Людина, яка шукатиме сайт у Google, може не впізнати його серед результатів пошукової видачі і не потрапить до магазину. Вигадали назву — перевірте на спеціальному сайті, чи не зайнятий домен.

2. Не прив’язуйтесь до регіону

Не варто використовувати у назві магазину місто чи регіон. Доведеться конкурувати з сайтами новин, картами та «Вікіпедією» у пошуковій видачі. Великі компанії з інших галузей заберуть перші місця у пошуковій видачі. Називаючи магазин Mobile-kyiv.ua, доведеться конкурувати з усіма сайтами, які мають у назві слово «Київ».

3. Не використовуйте складні поєднання звуків

При транслітерації люди по-різному сприймають літери Ж, Ч, Ш, Щ, Я. Одні думають, що Ж це G, інші ZH. Надлишок таких літер у назві ускладнить ваш домен та нікнейм у соцмережах. Слово «щастя» перетвориться на schastya. Частина користувачів не запам’ятає, як коректно написати повну назву, та не зможе потрапити на сайт.

4. Не використовуйте банальні приставки

Мода на приставки super, premium, mega та vip вже пройшла. Людям «набридли» ці слова і зараз вони викликають радше погані асоціації. Назва Vip-glasses.ua говорить про поганий смак, а не преміальність товарів.

5. Не використовуйте цифри та дефіси

Назва інтернет-магазину має легко запам’ятовуватись клієнтами. Щоб швидко ввести його в пошуку, і не думати, де стоїть дефіс. Не використовуйте спеціальні знаки: дефіси, тире, дужки, лапки. З цієї причини не варто включати в назву цифри. Dress-2019.ua — важко запам’ятати та незручно писати. Число доречне, якщо воно є частиною позиціонування компанії. Магазин, який приймає замовлення цілодобово, може називатися shop24.ua.

6. Назва може транслювати головну особливість магазину

Якщо ідей для назви немає, відштовхуйтеся від майбутніх клієнтів. Подумайте, які якості в товарі вони цінують більше: вартість, швидка доставка, матеріали. Продаєте бюджетний одяг — обіграйте у назві низькі ціни — Deshevo.ua. Уявіть, чим цікавляться ваші майбутні покупці. Спортсмени віддають перевагу здоровому способу життя. Значить, магазин здорової їжі можна назвати yourhealth.ua.

7. Скорочення — це нормально

Запорука успішної назви — простота. Але якщо не вдається передати думку коротким словом, використовуйте скорочення та абревіатури. Приклад скорочення — бренд Intel, що складається зі слів Integral Electronics. Або IKEA — Ingvar Kamprad Elmtaryd Agunnaryd. Це ім’я та прізвище засновника та назва ферми Ельмтарюд у парафії Агуннарюд, де він народився.