5 способів обрати прибуткову нішу для інтернет-магазину


Якщо ви хочете запустити інтернет-магазин, але не знаєте, яку нішу вибрати, то поради персональної консультантки з продажів на маркетплейсі Prom.ua Юлії Кончаківської — саме для вас.

1. Почніть зі знайомої ніші

Припустимо, ви працюєте у торговому центрі у відділі побутової техніки і вирішили створити власну справу. Тоді можна продавати дрібну побутову техніку, адже у вас вже є досвід у цій сфері. Ви розумієте, які моделі мають найбільший попит, знаєте їхні переваги та недоліки — а значить, зможете професійно проконсультувати потенційних покупців.

Я починала свій шлях підприємця з індивідуального пошиття одягу. Перед цим здобула швейну освіту та працювала у цій ніші понад 10 років. Тож мені було зрозуміло, що і як робити. А напрацьовані контакти допомогли знайти перших клієнтів.

2. Йдіть туди, де цікаво

Подумайте, з якими товарами чи послугами вам було б найцікавіше працювати. Але, якщо у вас немає досвіду в цій ніші, то варто його отримати. Наприклад, ви любите тварин та хотіли б продавати іграшки для домашніх улюбленців. Спробуйте влаштуватися продавцем-консультантом до магазину, який вже торгує такою продукцією. За кілька місяців ви зрозумієте, чи справді хочете розвиватися у цьому напрямку.

Свого часу мене сильно зацікавило пошиття штор. Але до цього я займалася лише одягом і майже не мала досвіду зі шторами. Не було навчальних закладів чи спеціалізованих курсів, де можна швидко здобути необхідну освіту. Тож я влаштувалася швачкою в цех пошиття штор великої мережі салонів. Там навчилася всіх технічних моментів, а також зрозуміла, як спілкуватися з майстрами та дизайнерами та як мають бути налагоджені внутрішні виробничі процеси салону штор.

Цей досвід вберіг мене від багатьох помилок при запуску власної справи. У мене чітко сформувалося бачення, як саме розвивати бізнес, з яким сегментом клієнтів працювати та як підбирати постачальників.

3. Виберіть нішу, дотичну до вашої поточної роботи

Якщо наразі ви нічого не продаєте на своїй роботі, то все одно використовуєте ту чи іншу продукцію. Наприклад, вихователь дитячого садочка знається на дитячих іграшках та канцтоварах — тож може відкрити такий інтернет-магазин. Будівельник може спробувати продаж інструментів, швачка — товарів для рукоділля. Головне — використати свою поточну компетенцію.

Коли я через особисті обставини більше не могла займатися шторами та мала знайти віддалену роботу, то звернула увагу на запуск і розвиток інтернет-магазинів. До цього я продавала на онлайн-майданчиках власні вироби та за ці роки здобула експертність в інтернет-просуванні, зокрема на маркетплейсі Prom.ua.

4. Вивчайте запити ринку

Важливо бути уважними до запитів людей навколо. Можливо, вони запитують про конкретний товар чи послугу — тоді варто спробувати розвивати саме цей напрямок.

Читайте галузеву аналітику, переглядайте добірки популярних товарів, відвідуйте різнопрофільні виставки і конференції, знайомтеся із новими людьми — це також дає багато ідей для бізнесу.

Я навіть не думала ставати професійним консультантом з продажів на Prom.ua. Я просто багато спілкувалася у групі підприємців Prom.ua на Facebook, відповідала питання з маркетингу, заповнення карток магазинів. Поступово почала отримувати дедалі більше запитів на консультації — й у такий спосіб повністю перейшла у сферу бізнес-консалтингу.

5. Не бійтеся експериментувати з різними нішами

Якщо маєте вибір серед кількох ніш, влаштуйте «розвідку боєм». Знайдіть постачальників, які працюють за дропшиппінгом. Тоді вам не доведеться вкладати кошти в закупівлю товарів — потрібно тільки знайти покупців (зробити це можна, наприклад, на маркетплейсі Prom.ua), а постачальники самостійно надішлють їм замовлені позиції.

Якщо ви побачили, що певні товари добре продаються, але вам не подобається з ними працювати, то краще відмовитися від цієї ніші. Адже тренд на ту чи іншу позицію закінчиться, а надалі вам буде складно доносити потенційним покупцям її цінність. Звертайте увагу не тільки на фінансові показники, а й на свої вподобання.