5 причин запустити інтернет-магазин саме зараз


Українці продовжують запускати нові інтернет-магазини й протягом повномасштабного вторгнення — на маркетплейсі Prom.ua за останній рік з’явилося близько 10 тис. нових бізнесів. Розповідаємо, чому немає сенсу зволікати зі стартом бізнесу.

Бізнес дозволяє забезпечити себе у будь-яких умовах

Артем Шевченко з Харкова до 2022 року працював у сфері сільського господарства, але з початком повномасштабної війни втратив роботу. У нього не було збережень, тож позичив у друга 2 тис. грн. Цих коштів вистачило, щоб запустити інтернет-магазин побутових товарів «Успіх», почати торгувати по дропшипінгу та заробляти.

Схожа історія у Катерини Сологуб, засновниці інтернет-магазину автозапчастин й автоаксесуарів ОlKatSale. Вона не втратила роботу, але розуміла, що там немає перспектив для розвитку.

«Ціни скрізь зростали, а зарплата не збільшувалася. Тому вирішила, що потрібно здійснити давню мрію і запустити свою компанію. Тож після звільнення почала шукати не нову роботу, а вигідний напрямок діяльності — зрештою вибрала нішу автотоварів», — розповідає Катерина.

Інший шлях — не покидати основну роботу, а суміщати її з бізнесом. У такий спосіб працює Максим, засновник інтернет-магазину сувенірів Brelochek. За його словами, найманому працівникові складно гнучко впливати на свій дохід, а власний бізнес дозволяє це зробити.

«Розвиваючи інтернет-магазин, я відчуваю, що кожна моя дія призводить до результатів. Я можу сам вибирати напрямок для масштабування — це неймовірно цікаво. Все залежить тільки від мене», — пояснює підприємець.

Конкуренція зменшилася у рази

На тлі воєнного стану в Україні позакривалося чимало компаній, зокрема великих і негнучких. Засновник інтернет-магазину дитячих іграшок EvsE Андрій Романов підкреслює, що відтак ринок звільнився для нових бізнесів.

«Я вклав у першу закупівлю 20 тис. грн — цього вистачило, щоб почати. Якби запускав бізнес до війни, то навряд чи з такою сумою зміг би конкурувати з великими магазинами. Але зараз конкуренція зменшилася в рази. Тож у початківців є можливість пробувати, експериментувати, пропрацьовувати різні стратегії», — ділиться Андрій.

З ним погоджується Максим. За його словами, зниження конкуренції під час війни дає можливість швидше набрати оберти у роботі будь-якого бізнесу.

Життя триває тут і зараз

Катерина Сологуб пригадує, що давно намагалася знайти зручний час для запуску компанії, але постійно зволікала.

«Війна чітко показала, що потрібно жити тут і зараз, адже “потім” може не наступити. Звісно, своя справа — це ризик. Але поки не спробуєш, то не зрозумієш, чи вдасться. А з початком війни всі люди навколо почали працювати ще з більшим завзяттям, ніж будь-коли — це також стало поштовхом для мене», — каже вона.

Дмитро Коломієць, засновник інтернет-магазину автотоварів DK Market, додає, що, ймовірно, після перемоги вести бізнес буде легше — але це стосується і конкурентів. Всі підприємці у рівних умовах, тому немає сенсу чекати й відкладати старт бізнесу.

Клієнти налаштовані максимально лояльно

Під час війни бізнеси стикаються зі складнощами, яких не було у мирний час. Наприклад, через обстріли пропадає світло, не працюють поштові відділення. Але всі українці відчули ці проблеми на собі, а тому розуміють, що непередбачувана затримка — не провина продавця.

«Не раз траплялося так, що ми їхали на пошту, щоб зробити відправлення, а через повітряну тривогу вона закривалася на кілька годин. У таких випадках ми попереджуємо клієнтів про затримки — завжди всі ставляться з розумінням», — розповідає Катерина Сологуб.