5 причин почати продавати на маркетплейсі


Власники українських інтернет-магазинів розповіли, чому вирішили почати продавати на маркетплейсах, і які це дає переваги перед власними сайтами.

Можна запустити бізнес майже без інвестицій

Коли почалася повномасштабна війна, викладач акторського мистецтва Андрій Романов був змушений покинути Мелітополь та переїхати до Києва. Він мав при собі останні 20 тис. грн, які вирішив вкласти у закупку дитячих іграшок та створення інтернет-магазину на EvsE на маркетплейсі Prom.ua.

«Цих коштів не вистачило б для того, щоб замовити розробку власного сайту. Але завдяки маркетплейсу я зміг почати з тим, що мав, і за місяць вийти на стабільні продажі. Зараз отримую до 150 замовлень щомісяця», — розповідає Андрій.

Харків’янину Артему Шевченку вистачило ще меншої суми для старту. Він придбав за 2 тис. грн пакет розміщення на маркетплейсі, створив інтернет-магазин побутових товарів «Успіх» і почав торгувати по дропшипінгу. За три тижні повернув вкладені гроші.

«Якби не маркетплейс і дропшипінг, я б у принципі не зміг собі дозволити запустити бізнес, адже після вторгнення втратив роботу та не мав збережень. Але зараз потрохи виходжу на 100 продажів на місяць, тож постає перспектива зростати далі», — зазначає Артем.

Покупці довіряють маркетплейсам

За словами Максима, засновника інтернет-магазину сувенірів Brelochek, клієнти охоче замовляють товари на маркетплейсах, адже майданчик гарантує їм безпеку. Покупці впевнені, що не натраплять на шахраїв, тому одразу ставляться до продавців на маркетплейсі з високим рівнем лояльності.

«Ви маєте запас довіри, навіть якщо створили магазин лише вчора. А згодом, якщо добре працюєте, отримуєте гарний рейтинг та відгуки — і це ще більше сприяє продажам», — пояснює підприємець.

Андрій Романов додає, що розвиток бренду та збільшення його впізнаваності серед аудиторії завжди вимагає значних коштів. Маркетплейси беруть цю частину витрат на себе — наприклад, запускають масштабні промокампанії у медіа.

Простіші бізнес-процеси для продавців

«Маркетплейс — це чудова можливість отримати конструктор готового сайту й просто його наповнити товарами», — каже Катерина Сологуб, засновниця інтернет-магазину автозапчастин й автоаксесуарів OlKatSale.

Вона підкреслює, що завдяки Prom.ua на старті бізнесу їй вдалося легко розв’язувати всі питання, на які б пішло багато часу. Наприклад, як будуть виглядати карточки товарів, яким має бути опис позицій, як налагодити інтеграції з логістичним та платіжними системами.

«Водночас я отримала свій магазин просто у себе у смартфоні. Завдяки мобільному додатку для продавців можна управляти продажами й обробляти замовлення з будь-якого місця, де є інтернет», — ділиться Катерина.

Швидкий розвиток бізнесу

Засновник інтернет-магазину автотоварів DK Market Дмитро Коломієць запустив свій проєкт у вересні 2022 року. Він пригадує, що перше замовлення отримав на третій день роботи. Зараз у нього до 300 продажів щомісяця, середній чек угоди — 800 грн.

«Якби я замість маркетплейса створював власний сайт, то не зміг би за пів року вийти на такий рівень продажів. Мені б довелося залучати у команду програміста та спеціаліста з маркетингу, щоб потрапити у топ пошукової видачі. Це колосальні гроші», — пояснює Дмитро.

На маркетплейсах кожний підприємець може придбати готовий рекламний пакет, не залучаючи фахівців з онлайн-просування. У такий спосіб товари DK Market потрапляють на перші-другі сторінки Prom.ua та Bigl.ua. У Дмитра залишається більше «вільних» грошей, які можна вкладати у розвиток магазину — тож, бізнес швидко зростає.

З ним погоджується і Андрій Романов. За його словами, підтримка власного сайту — це додаткове навантаження. Воно не дозволить розвиватися так швидко, як на маркетплейсі.

«Маркетплейси зацікавлені у збільшенні ваших продажів, адже заробляють на комісії. Тому такі майданчики створюють всі умови, щоб ваш інтернет-магазин якнайшвидше зростав», — підкреслює засновник EvsE.

Навіть якщо є власний сайт, маркетплейс збільшує продажі

Максим до створення інтернет-магазину сувенірів Brelochek продавав товари наживо — здебільшого на ярмарках, виставках, музичних та аніме-фестивалях. Але з початком повномасштабної війни був змушений перейти в онлайн.

Він розмістив свою продукцію одразу на декількох майданчиках: як на своєму сайті, так і на маркетплейсах Prom.ua та Rozetka. Завдяки цьому збільшив охоплення клієнтів і за рік повернув продажі до довоєнних показників.

«Наразі більшість клієнтів знаходять мене саме на маркетплейсах. Тільки 20% замовлень отримую зі свого сайту та Instagram, решту — з Prom.ua та Rozetka», — розповідаєМаксим.