4 поради, як зробити опис товарів привабливішим для клієнтів


Як описати картку товару, щоб виділитися на тлі конкурентів та отримувати більше замовлень. Розповідає Юлія Кончаковська, маркетинг-консультант продавців на маркетплейсі Prom.ua.

1. Не женіться за унікальністю

Коли в асортименті 200 схожих сумок, складно вигадати унікальний опис для кожної. Тому продавці додають воду: «Дуже круто мати такий аксесуар у гардеробі», «Ми купуємо сировину в Європі», «Нам можна довіряти». Це підвищує унікальність тексту та добре впливає на видачу в пошукових системах. Але покупцеві така інформація не потрібна — вода погано впливає на продаж.

Пишіть тільки факти: з якого матеріалу сумка, скільки секцій усередині, чи ланцюжок знімається. Поясніть, чи покупцеві підходить товар. Унікальність важлива, але інформативність важливіша.

2. Спочатку — конкретика

На початку опису говоріть про найважливіше — характеристики товару. Ця інформація цікавить людей, які хочуть купити, а не придивитися. «Телефон має 32 гігабайти пам’яті та білий корпус». Далі можна надати загальну інформацію, як застосовувати товар. «Гарна камера, підходить для зйомки у подорожах». Важливу інформацію, яка не стосується товару, пишіть наприкінці: «Якщо замовите до телефону чохол, доставка буде безкоштовною».

Обов’язково враховуйте особливості платформи. Наприклад, на Prom.ua, щоб повністю розкрити опис, потрібно натиснути кнопку «Весь опис». До цього видно лише перші кілька рядків. Саме в них потрібно зазначити ключову інформацію, щоб залучити людей, які просто гортають сторінку. Наприклад, повідомлення про безкоштовну доставку, офіційну гарантію або відеоогляд товару.

3. Пишіть зрозуміло

Намагайтеся не додавати зайвої інформації або складних пропозицій. В описі шампуню достатньо пари тез: склад, як часто користуватися, для якого типу волосся підходить. Звісно, складні технічні товари описати двома словами не вдасться. Розповісти про систему водоочищення треба детально. Опис читатиме професіонал, якому потрібно максимум інформації.

Для категорії «Техніка та електроніка» Prom.ua рекомендуює писати 400–800 символів. Але для «Одяг» можна менше, адже там головну роль відіграють зображення.

4. Пишіть для всіх, а не лише для своїх

Кажуть, деякі товари добре продаються без опису. Мовляв, у них дуже вузька аудиторія та покупці самі всі знають. Сироп для кави купують баристи, не читаючи опису. Але іноді його замовляють люди, які не знають, який сироп їм потрібний. І тут опис уже потрібен. До того ж, порожня картка товару не викликає довіри.

Орієнтуйтеся на три сегменти аудиторії: професіонали, любителі та новачки. Перші знаються на товарі добре, нічого нового в описі їм не знайти. Другі можуть розрізняти уподобання сиропу, але не розуміють, як його використовувати. З ними — ділитесь рецептами. Третім цікаво все: склад, уподобання, застосування. Опис товару має бути корисним для усіх сегментів.